Який кущоріз купити: види, переваги та недоліки

Акуратно підстрижені крони дерев і живоплоту, сформовані у вигляді тінистих стінок, циліндрів або конусів – краща прикраса садиби. Для того, щоб контролювати зростання зелених насаджень та створити гарний ландшафт, необхідний садовий кущоріз.

Який кущоріз купити? На сьогоднішній день вибір механізмів для підрізування гілок досить широкий. Тому перед покупкою корисно побільше дізнатися про існуючі різновиди кущорізів та їх робочі можливості.

Механічний кущоріз користується величезним попитом на невеликих площах, де немає необхідності в обробці масових насаджень. Занадто товсті гілки обробляти ним незручно, оскільки необхідно прикладати величезне зусилля. Тим не менше, він має багато переваг, таких як:

• безшумна робота;
• підвищена надійність;
• відсутність витратних матеріалів;
• невибагливість до умов зберігання;
• дешевизна.

Недоліки є, але вони відносні. Сюди можна додати швидкість обробки ділянки – працювати досить довго, тому велику площу неможливо буде обробити за кілька хвилин і навіть годин, та неможливість обробити кущі з товстими гілками, оскільки більшість апаратів призначаються тільки для обробітку молодих відростків і формування крони.

Електрокущоріз (акумуляторний) - це найбільш поширена група інструментів. Їх купують для обробітку великих ділянок, оскільки вони відмінно поєднують в собі швидкість роботи, ефективність, продуктивність. Їх основні переваги:

• висока потужність і можливість обробки товстих гілок;
• невисокий рівень шуму в порівнянні з бензиновими моделями, але він присутній;
• легка вага. Як правило, ці апарати не перевищують 4 кг;
• невисока вартість.

Бензиновий кущоріз – призначений для обробітку великої ділянки та може зрізати навіть найбільш товсті гілки. Ще однією перевагою такого апарату є те, що він може працювати за будь-якої погоди – сирі гілки ріжуться так само добре, як і сухі, тому ви заощадите свій час і обробите ділянку в той час, коли буде зручно саме вам. Потужність апарату становить 700-900 Вт, бувають більше. Вони допомагають зрізати гілки до 4 сантиметрів, що буде дуже зручно при викоріненні порослі.

Що стосується недоліків, то для звичайного дачника їх буде дуже багато. Перший – велика вага обладнання. Такий апарат важить близько 6 кілограмів, що дуже багато для управління ним однією рукою. Другий – необхідність заливати паливо і купувати дуже дороге масло для двотактних двигунів. Третій – дуже великий шум, оскільки бензиновий двигун на повних обертах буде працювати голосніше мопеда.

Всі витратні матеріали (пилки, втулки тощо) практично нічим не відрізняються, і дістати їх можна в будь-якому магазині. Тому вибирати треба, виходячи від кількості роботи, яка припадає на цей інструмент, його потужності, шуму і ваги, особливо якщо ви будете формувати високі кущі однією рукою.

Інструменти для стрижки чагарників можна купити в нашому інтернет-магазині. Всi нашi товари виробництва вiдомих европейских брендів, все зроблено в Німеччині, Бельгiї, Англiї тощо. Товари сертифiкованi в ЄС. Можемо під замовлення привезти будь-який товар. Детальнішу інформацію дивіться на сайті.